איך לגשת להסכם גירושין ואיך להתגרש בצורה נכונה?


הסכם גירושין הוא דבר טוב וזו אבן היסוד, אומנם זהו בסיס חזק אך גם זהו בסיס לדברים שלא כל כך מסכימים.

הסכם גירושין טוב זה הסכם אשר צופה פני עתיד, אשר נבנה על הסכמות הדדיות ורואה כיצד הצדדים להסכם יכולים לקיים אותו. מהמקום הזה יש לתת לצדדים את הפתרונות האולטימטיביים, על מנת לא להגיע להתדיינות בבית המשפט. הסכם גירושין אשר לא עונה על כל הקונפליקטים עלול להוביל את הצדדים, למסכת של התשה רבת שנים בבית המשפט.

הסכם גירושין של "עשה זאת בעצמך" עולה ביוקר, זאת מכיוון שהצדדים חושבים שהסכם גירושין ניתן להוציא מהאינטרנט ולסיים עם הפרשה כמה שיותר מהר כדי להתחיל את החיים החדשים, זאת טעות , מכיוון שהצדדים אינם מסתכלים על הדברים בצורה רהוטה, לא חושבים על העתיד ואינם יודעים את הזכויות והחובות של כל אחד מהם, לא מבינים את המשמעות הקריטית שבסופו של דבר אותו הסכם גירושין מקבל תוקף של פסק דין ואי אפשר לשנות אותו אלא במקרים מאוד קיצוניים.

כשפונים אליי לקוחות, הרבה פעמים אני רואה כי הם מגיעים להסכמות חלקיות, אני דוגל במוטו שלא כל סוגייה צריכה להיות מוסכמת על שני הצדדים עד הסוף, קרי, אם אין הסכמה מוסכמת על נושא מסוים, ניתן להגיש הסכם חלקי לבית המשפט ולאשר את אותו ואת מה שלא הוסכם, ניתן לתבוע בבית משפט ולקבל פסק דין.

במקרה זה שני הצדדים טוענים את טיעוניהם ובית המשפט מכריע, זה נותן לצדדים להרגיש כי יש תחושת הסכמה באוויר, אותו הזוג חי יחד ויש להם ילדים אשר מקשרים ביניהם לכל החיים וברגע שיצוצו קונפליקטים הם יוכלו להתמודד עם כך בקלות.

לפעמים דעה של שופט דוחפת את הצדדים להגיע להסכמות באמצע ההליכים, מצמצמת את המחלוקת, מקצרת את ההליכים והבירוקרטיה ומוזילה את העלויות, הכיצד?

במידה ולא הגשתם הסכם חלקי לבית המשפט ואישרתם את אותן הסכמות תצטרכו להגיע למצב שאתם מנהלים שמונה תביעות שונות אשר על כל תביעה תדרשו לשלם שכר טרחה אשר יכולים להגיע למחירים מאוד גבוהים במקום לחסוך זאת ולתבוע תביעה אחת אשר עליה לא הגעתם להסכמה.

האם לחתום בכל מחיר?

ברגע שמגיע אליי לקוח, אני רואה שהוא נמצא במצב של דחק ולחץ ומוכן להתפשר על כל דבר על מנת לחתום על להסכם.

יש לבחון האם אותו לחץ לא ישפיע בלקוח לטווח הארוך, זאת מכיוון שבסופו של דבר אותו לקוח יחיה עם ההסכם עליו הוא חתם.

לפני שנכנסים לאותה פינה וחותמים מתוך לחץ להתגרש כמה שיותר מהר, יש לקחת בחשבון שאותו לקוח, לא חושב על עתידו ועל הסיטואציות אשר עלולות להתרחש.

לדוגמא, מה קורה אם ההורים התגרשו והורה אחד החליט לחזור בתשובה, נעשה קונפליקט בין ההורים על מסגרת החינוכית, היכן הילדים התחנכו ולאילו ערכים הם יגדלו?

דוגמא נוספת, מקרה בו הילדים גדלים ומגיעים לגיל 13 ולא מעוניינים ללכת להורה השני כי יש להם דעה משל עצמם, וכבר קשה מאוד להחליט בשבילם- האם זה יבוא לידי ביטוי במזונות?

לכן הסכם גירושים טוב צריך לצפות פני עתיד.

לכן, רעיון יצירתי אחד מאפשר לפתור מחלוקת בדרך לחתימת הסכם גירושין, מקור הפתרון למחלוקות בין בני זוג אינו בהכרח מתחום דיני הנישואין והגירושין. מסיבה זו חשוב שעורך דין יהיה בעל אופק רחב, קשוב ויצירתי.

אין לראות במאמר זה תחליף לייעוץ משפטי.

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

28 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול