ההליך המשפטי בגירושין-מה הוא כולל ואיך לגשת להליך בצורה הנכונה ביותר?תחום דיני המשפחה הוא תחום ייחודי ומורכב מאוד, זאת מכיוון שהצדדים לסכסוך הם קרובי משפחה ומכך ההליך המשפטי יהיה תמיד מלווה באמוציות רבות המשפיעות על אופן קבלת ההחלטות של בעלי דין.

על כן, לצד מומחיות משפטית עמוקה נדרש מעורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה להפגין רגישות למצב האישי של לקוחותיו ומניסיוני האישי אני תמיד מייעץ ללקוחותיי לקבוע פגישת ייעוץ מכיוון שמעבר למקצועיות של עורך הדין, ישנה חשיבות רבה בכימיה בין לקוח לעורך דינו על מנת להגיע לתוצאות המיטביות ונכונות לנו אישית ולא על פי שבלונה. מכך, אני דוגל ביחס אישי לכל לקוח הכולל פגישות הכנה טרום דיון על מנת לבנות אסטרטגיה שתתאים ללקוח, להפחית ולהרגיע את הלקוח מסערת הרגשות, הלחץ והחששות בו הוא נמצא בטרם הדיון היות והלקוח לא מבלה את יומו בבית המשפט ומול שופט וזוהי סיטואציה מלחיצה למי שזוהי אינה עבודתו והמגרש הביתי שלו.


כיצד מתחיל ההליך המשפטי?

הליך משפטי הינו פרוצדורה המתנהלת בפני גוף שיפוטי, לאחר שקיימתם פגישת ייעוץ עורך הדין מגבש אסטרטגיה שתשיג את מטרותיכם וייעץ אילו תביעות יש להגיש ולאיזו ערכאה יש לפנות. בתחום דיני המשפחה קיימות שתי ערכאות שיפוטיות, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, חשוב לציין כי בניגוד לדעה הרווחת לא כל גבר צריך לפנות לבית הדין הרבני ולא כל אישה צריכה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה.

שלבי ניהול ההליך המשפטי בענייני משפחה

הגשת כתב תביעה: במידה והוחלט להגיש תביעה למזונות, לוקח זמן עד שייקבע מועד לדיון וחשוב להכיר ולהגיש במקביל בקשה למזונות זמניים על מנת לקבל את זכויותיכם.

יצוין כי קיימים סעדים זמניים נוספים שניתן להגיש עם הגשת התביעות או לפני הגשת התביעות ואלו יומלצו על פי נסיבות המקרה וככל שאלו מתאימים ונחוצים למקרה שלפניי.


הגשת כתב הגנה: יש להגיש כתב הגנה בתוך 15 ימים, ובדרך כלל יש להגיש כתב הגנה בתוך חודש ממועד קבלת כתב התביעה


עריכת קדם משפט: בית המשפט רשאי להחליט למנות מומחים, מתן סעד זמני וקביעת דיוני הוכחות תוך מטרה לייעול הדיון בעניין התביעה.


הגשת תצהירי עדות ראשית: ככל שלא הגעתם לכדי הסכם, תדרשו להגיש תצהיר עדות ראשית בכתב בצירוף מסמכים תומכים. הכנת תצהיר עדות ראשית נעשה בפגישה מול העורך דין על מנת לקבל ליווי והסבר מה כולל התצהיר, מהי המשמעות של אותו תצהיר, הוספת מסמך רלוונטי ומה הלקוח עשוי להישאל על אותו מסמך.


חוות דעת מומחה: בית המשפט רשאי למנות פקידת סעד שתיתן תסקיר לבית המשפט ובסופו המלצות לעניין המשמורת והסדרי הראייה ובמידת הצורך במידה ובית המשפט רואה שיש לבחון היבטים נוספים העומדים לטובת הילד על מנת להגיע להחלטות הטובות עבורו, בית המשפט יכול לדרוש בדיקת מסוגלות הורית הנעשית על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש הכוללים מומחים בתחום העבודה הסוציאלית הקלינית, פסיכולוגית ופסיכיאטרים. עקב כך, ישנה חשיבות רבה ומכרעת לאותו תסקיר או חוות דעת ולכן ישנה חשיבות רבת משקל בהכנת הלקוח על מנת להבין לעומק איך להתנהל מול אותם גורמים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.


דיוני הוכחות: דיוני ההוכחות כוללים חקירה של כל אחד מהצדדים על מנת לערער את הצד הנגדי, החקירה מתבססת על חומרים כגון מסמכים, תצהירים, תביעות ובקשות שהוגשו. מטרת החקירה היא להחליש את הראיות שהוצגו ולבסס ראיות נגד הצד השני.


הגשת סיכומים: היות ובית המשפט יכול להתיר הגשת סיכומי תשובה על העורך דין לפרט את כל הטענות העובדתיות והמשפטיות אשר העלו הצדדים בזמן ההליך בצירוף ראיות ואסמכתאות תומכות.


והשלב הסופי- מתן פסק דין בתביעות השונות


משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וגירושין:

אם אתם עומדים בפני גירושין מבן/ בת הזוג או מתלבטים וזקוקים לסיוע משפטי בתחום דיני המשפחה מומלץ להתייעץ לפני שאתם פועלים, החלטה לא נכונה בתחום זה עלולה להוביל להשלכות קשות על חייכם האישיים ומצבכם הכלכלי בעתיד.


משרד עורכי דין אהוד גרבר יבנה עבורכם אסטרטגיה שתשיג את מטרותיכם, יתמוך ויקנה לכם תחושת ביטחון לדרוש את זכויותיכם תוך ליווי אישי ותמיכה במהלך ההליך המשפטי.


אין לראות במאמר זה תחליף לייעוץ משפטי.

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

62 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול