טור דעה בעקבות פסק דין בעניין תביעת בנות בגירות נ' אביהן אשר מתנהל בבית המשפט המחוזי בחיפה:

במסגרת הסכם הגירושין אשר קיבל תוקף פסק דין בו התחייב האב לתמוך כלכלית בבנותיו הבגירות כפי שהתחייב לאימן, כדי להבטיח להן את רמת החיים להן היו רגילות בטרם הליך הגירושין של הוריהם, אך האב התנער מהתחייבותו בעקבות נישואיו המחודשים וגרימת עוגמת נפש והפיכת הבנות ללא רצויות בביתו.

סעיף התמיכה הכלכלית בילדים במסגרת הסכם הגירושין נכללת עד להגעת הילדים לגיל הבגרות, אך בהסכם זה האב התחייב לתמוך כלכלית בבנותיו הבגירות ומכך הפר את ההסכם, עקב כך לאותו ילד בגיר עומדת זכות תביעה עצמאית כנגד ההורה מכיוון שהוא פוגע בטובת ילדיו (צד ג').

אותו הסכם גירושין נוסח על-ידי הצדדים ללא עורכי דין באופן לא מקצועי ומכן אותה תמיכה כלכלית בבנות הבגירות אינה הוגדרה בסעיפים ברורים מה כוללת אותה תמיכה כלכלית ואותה תמיכה כלכלית ניתנת לפרשנות,

לאור קביעות אלה בית המשפט המחוזי בחיפה חייב את האב בתמיכת בנותיו בסכום של 166,000 ש"ח על בסיס התחייבותו הסכם הגירושין על אף היותן בגירות ועצמאיות.

חשוב לציין כי להסכם הגירושין ישנו משמעות קריטית על המשך חייכם ובסופו של דבר אותו הסכם מקבל תוקף של פסק דין ואי אפשר לשנותו אלא במקרים מאוד חריגים.

הסכם גירושין טוב הוא הסכם אשר צופה פני עתיד ואשר אינו משתמע לשני פנים ומכך חוסך לאותו זוג מפך נפש, ריצות מיותרות לבתי משפט ולהוצאות כספים מיותרות אשר יכלו להימנע.

לכן עשו זאת בצורה הנכונה ואל תחפשו לחסוך כי הזול הוא היקר!

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

57 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול