החשיבות בבחירת עורך דין בתחום דיני המשפחה

עודכן: 10 בספט׳ 2020תחום דיני המשפחה הוא תחום ייחודי מאוד, זאת מכיוון שהצדדים לסכסוך הם קרובי משפחה. המשמעות היא, כי ההליך המשפטי מלווה תמיד באמוציות רבות, המשפיעות על אופן קבלת ההחלטות של בעלי הדין. על כן, לצד מומחיות משפטית עמוקה, נדרש מעורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה להפגין רגישות למצב האישי של לקוחותיו.דיני משפחה והמעמד האישי:


בעשור האחרון ישנה עלייה במספר המתגרשים ולכן יותר זוגות עורכים הסכמי ממון על מנת למנוע סכסוך כלכלי בעת הפרידה.

השינויים החברתיים הביאו לגדילה במספר של זוגות ידועים בציבור.

יותר זוגות מתחתנים בנישואים אזרחיים, ילדים מגיעים לעולם בהורות משותפת ועוד.

בכל הסיטואציות הללו יש צורך בייעוץ משפטי מקצועי של עורך דין לדיני משפחה, על מנת להכיר את הזכויות, להכין הסכמים רלוונטיים ועוד.


הסכסוכים הנפוצים המתנהלים בבית הדין הרבני ובביהמ"ש לענייני משפחה:


תחום דיני המשפחה והמעמד האישי הינו רחב, הכולל את הליך הגירושין. במסגרתו, יש לפנות אל בית הדין הרבני, לצורך סידור הגט או אל בית המשפט לענייני משפחה לצורך הליך התרת הנישואין. יש להסדיר את משמורת הילדים ומזונותיהם, את חלוקת הרכוש בין בני הזוג ועוד, כאשר בנושאים אלו קיימת סמכות מקבילה בין הערכאות. בנוסף, בחלק מהליכי הגירושין מעורבת אלימות במשפחה ואז גם נדרש להוצאת צו הגנה או צו למניעת הטרדה מאיימת.

תחומים נוספים הם למשל צוואות וירושות, הליכי אימוץ, תביעת אבהות, חטיפת ילדים ועוד שורה ארוכה של נושאים.


בית המשפט לענייני משפחה:


כל סכסוך בין בני משפחה נדון בבית המשפט לענייני משפחה, למעט ענייני נישואין וגירושין הנמצאים בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני.


חשיבות בחירות עורך דין:


כאשר אדם זקוק לייעוץ משפטי עליו לפנות לעורך דין המתמחה באותו תחום. כך גם במקרה של דיני משפחה, זאת משום שהידע והניסיון המשפטי מכתיבים במידה רבה את התוצאה של ההליך המשפטי.

אולם במקרה של סכסוך בדיני משפחה, לא די בכך מכיוון שמעבר למקצועיות עורך הדין, ישנה חשיבות רבה בכימיה בין הלקוח לעורך דינו על מנת להגיע לתוצאות המיטביות והנכונות לנו אישית ולא על פי שבלונה.


משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וגירושין:


אם אתם עומדים בפני גירושין מבן/ בת הזוג או מתלבטים וזקוקים לסיוע משפטי בתחום דיני המשפחה מומלץ להתייעץ לפני שאתם פועלים, החלטה לא נכונה בתחום זה עלולה להוביל להשלכות קשות על חייכם האישיים ומצבכם הכלכלי בעתיד.


משרד עורכי דין אהוד גרבר יבנה עבורכם אסטרטגיה שתשיג את מטרותיכם, יתמוך ויקנה לכם תחושת ביטחון לדרוש את זכויותיכם תוך ליווי אישי ותמיכה במהלך ההליך המשפטי.


עו"ד אהוד גרבר מומחה בהליכי גירושין, דיני משפחה והמעמד האישי.

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול