ניהול תביעה נגד סרבני גט-מהי סרבנות גט וכיצד מתמודדים וניגשים להליך המשפטי בצורה החכמה והנכונה ביותרברגע שיחסי הנישואין הגיעו לסרטון ואחד מבני הזוג החליט כי ברצונו להתגרש, לא ניתן לכפות עליו את המשך הנישואין כי לכל אחד יש את הזכות לבחור ולהיות מאושר, מניסיוני הרב רבים מהלקוחות שוכחים את הכבוד, השנים המאושרות, האהבה ומה שחלקו יחד ונכנסים למלחמות של אגו עד כדי נקמה, אין ספק שמדובר בתופעה מכוערת, לא מכבדת ולא ראויה. בתי הדין הרבניים עומדים לא פעם נגד סרבני גט, על פי הדין העברי בכדי להתיר קשר נישואין של בני זוג יש צורך במתן גט, שזהו מסמך הלכתי הניתן מהגבר לאישה שבאמצעותו הגבר מגרש את האישה והנישואין מגיעים לסיומם.

מהי סרבנות גט?

כאשר בית הדין הרבני קובע כי על בני הזוג להתגרש אין לאכוף את החלטת בית הדין הרבני ואותה קביעה מחייבת את הבעל לתת "גט" לאשתו ולשחרר אותה מחיי הנישואין. מנגד ישנן גם נשים המסרבות לתת את הגט לבעל. לאחר שבית הדין קבע ופסק שעל הצדדים להתגרש ואחד הצדדים כופה על הצד השני בנישואין ולא מעוניין לתת את הגט, אזי מדובר בסרבנות גט.


במידה והאישה לא מקבלת גט מהבעל- מה זה אומר?

על פי ההלכה היהודית אותה אישה אסורה במגע עם גברים אחרים וככל שהיא תקיים יחסי מין עם גבר אחר וכתוצאה מכך ייוולדו לה ילדים בהיותה נשואה אותם ילדים יוכרו בתור ממזרים, שלפי ההלכה הם יוכרו כמסורבי חיתון.

כאשר בית הדין קובע כי על בני הזוג להתגרש וישנו מקרה של סרבנות גט לבתי הדין הרבניים ישנה הסמכות לכפות על צד מתן גט מכוח ההלכה היהודית, גט שניתן לאחר כפייה נקרא "גט מעושה" מכיוון שאותו גט ניתן בכפייה ולא מרצון. בנוסף לכך, לבית הדין הראשי יש את הסמכות להטלת סנקציות כנגד סרבני הגט ובכדי להטיל את אותן סנקציות יש להגיש בקשה להטלת סנקציות.


במידה והוגשה בקשה להטלת סנקציות- מה זה אומר?

לבית הדין הרבני הראשי סמכות ייחודית להוציא כנגד סרבני הגט צווי הגבלה כגון:

1. הגבלה על אפשרות יציאה מהארץ

2. הגבלה על קבלה והארכת דרכון ישראלי

3. הגבלה על קבלה, החזקה או חידוש רישיון הנהיגה

4. הגבלה על אפשרות לפתוח או להחזיק או למשוך שיקים מחשבון הבנק (באמצעות קביעה כי סרבן הגט הוא לקוח מוגבל מיוחד).

5. עיקול מקרקעין ומטלטלין (רכוש שאינו מקרקעין) של הסרבן

6. להטיל עיקול על גמלה או קצבה שמקבל סרבן הגט

7. מאסר מאחורי סורג ובריח, ביוש בפומבי ועוד.


יתרה מכך, כאשר הבעל מסרב לתת גט לאשתו הוא פוגע בה נפשית, מותיר אותה נשואה בניגוד לרצונה וכובל אותה אליו לכן אנו רואים עלייה משמעותית בתביעות הנזיקין נגד הבעלים שמסרבים לתת גט לנשותיהם ובעקבות אותה פגיעה מוטלים על סרבני הגט פיצויים משמעותיים.


כיצד ניתן להתמודד ולבוא מוכנים לניהול הליכים משפטיים נגד סרבני גט:

1 . להגיש בקשות חוזרות ונשנות: רצוי "לא לשבת על הגדר" ומיד לפנות לעורך דין בתחום דיני המשפחה אשר ייצג אותכם באותו הליך ויגיש בקשות לבית הדין הרבני על מנת להטיל סנקציות על סרבן הגט ולדחוק אותו לפינה עד לקבלת הגט המיוחל.


2 . להגיש תביעה נזיקית: יש לקבוע פגישת ייעוץ מול עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה לאבחנה מעמיקה, במידה וקיימת אופציה להגשת תביעה נזיקית כדי ואף רצוי להגישה על מנת שתקבלו את זכויותיכם ופיצויים משמעותיים על הפגיעה שחוויתם.אין לראות במאמר זה תחליף לייעוץ משפטי.

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול