סיפור אישי- להתגרש בהסכמה

עודכן: 22 בדצמ׳ 2020


זה לא סוד שתקופת הקורונה הביאה את כולנו אל הקצה ולמבוי סתום אשר גרם לנו לראות את הזוגיות שלנו כפי שהיא , בלי פילטרים ובלי הנחות. כאשר מגיעים לצומת דרכים שלא יכולים לחיות יחד תחשבו עם עצמכם האם כל זה קורה לנו בגלל הקורונה?


אז התשובה היא לא. הקורונה אומנם הביאה עימה הרבה חסרונות אך גם יתרונות, אנו רואים את המציאות כפי שהיא ומגיעים להחלטות שאולי פעם היססנו או פחדנו כי עכשיו אנחנו לא יכולים לזוז ימינה ולא שמאלה אלא להיות אחד עם השני ולהתמודד בלי אפשרויות בריחה.


הרבה פעמים פונים אליי בשיחת טלפון ומספרים את הנושא המרכזי שעליו מעוניינים להתייעץ ומעוניינים שאני אנקוב במחיר, אך המוטו שלי זה שאני רואה כל לקוח כאדם ולא "כתיק", אני אמפטי, קשוב ובוחן את התמונה הכוללת על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר לאותו לקוח.


כך לדוגמה: פנה אליי לקוח בשם ח' המתגורר ביוקנעם אשר היה מעוניין להתגרש אחרי ריבים רבים אשר בזמן הקורונה עלו רמה וגלשו לחוסר כבוד, אותו לקוח היה מאוד נסער ורצה להגיש תביעה בבית משפט.

לאחר שהסברתי לו את ההבדל בין הליך גישור לבין תביעה ואת היתרונות בהליך הגישור הוא הבין כי בגישור הליךהגירושין מתקצר באופן משמעותי מאוד, כמו-כן הגישור חוסך זמן ואת עלויות של הליך הגירושין היות שבני הזוג אינם נדרשים להמתין למועדי הדיונים בערכאה המשפטית.


שנית, עלות גישור גירושין נמוכה יותר מזו של ניהול ההליך בבית המשפט היות והגישור נעשה ללא עורך דין מייצג ומכך חוסך עלויות רבות ובירוקרטיה אשר להבדיל מהליך הגירושין, בהליך הגירושין כל אחד מן הצדדים נדרש לשכור עורך דין מטעמו ולשלם שכ"ט (שכר טרחה) בנפרד. זה יידרש להכין כתבי טענות, להגיש בקשות שונות, להופיע בדיונים וכל אלו כרוכים בהוצאת שכר טרחה לא קטנה ועלויות של אגרות וכד'.

עוד יתרון של הליך הגישור הוא שבני הזוג קובעים פגישות גישור עם המגשר על פי לוח הזמנים שלהם ויכולים להגיע לכדי גיבוש הסכם גישור גירושין תוך זמן קצר.


בגלל ניסיוני הרב בתחום והעובדה שהתאפשר לי להכיר את הזוג באופן אישי ופרטני יכלתי להתאים את עצמי אליהם ועקב כך לא פעלתי כ"שבלונה" והייתה באפשרותי את האלטרנטיבה להגיש הסכם חלקי לבית המשפט אשר חסך מהם להגיע למצב בו הם הצטרכו לנהל שמונה תביעות שונות אשר על כל תביעה הם היו נידרשים לשלם שכר טרחה אשר היה מגיע למחירים מאוד גבוהים ובכך הם הזילו עלויות והגיעו לפתרון באופן שקול ורגוע.


לא פעם אני רואה לקוחות אשר פונים אליי הסכם גירושים אך אינם סגורים על החלטתם, במקרה כזה חשוב לא להסס ולהגיע לפגישת ייעוץ מכיוון שבזכות ניסיוני הרב בתחום ניתן להתחיל בשלום בית הכולל הסכם גירושים במידה ולא ייצלח ומכך להגיע יחד להסכמות המתאימות לכל אחד מבני הזוג, בלי להיכנס למצבי לחץ ויחד נגיע לתוצאה המיטבית עבורכם ושתצאו מרוצים כי אתם אלו שתחייו את שארית חייכם עם אותו הסכם.


ליצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

נייד: 050-7469094


45 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול