למה חשוב לערוך הסכם ממון אצל עורך דיןהסכם ממון של "עשה זאת בעצמך" עולה ביוקר, זאת מכיוון שהצדדים חושבים שאת הסכם הממון ניתן להוציא מהאינטרנט וזאת טעות , הצדדים אינם מסתכלים על הדברים בצורה רהוטה, לא חושבים על העתיד ולא מבינים את המשמעות הקריטית שבסופו של דבר אותו הסכם ממון מקבל תוקף של פסק דין.

כשפונים אליי לקוחות המעוניינים בעריכת הסכם ממון אני מתייחס להסכם כהסכם אשר ילווה אותם לאורך החיים אשר שם דגש גם על התקופות המשתנות והדינמיות בחיים כמו באם מתגרשים.


חוק יחסי ממון קובע את חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של פרידה.


החוק חל על זוגות שנישאו לאחר 1/1/74 ועל פיו, בעת גירושין, יחולק הרכוש המשותף של בני הזוג שווה בשווה. זאת כל עוד לא נקבע אחרת במסגרת הסכם ממון, או הסכם חלוקת רכוש בהליך הגירושין.

הסכם יחסי ממון נועד להגדיר כיצד יחלקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם.


הסכם זה נועד לכל סוגי הזוגיות, ולא רק לבני זוג ששוקלים מעבר למגורים משותפים או נישואין. החוק עצמו מעניק לצדדים את האפשרות לקבוע את עתידם.

בני זוג יכולים לערוך את הסכם הממון לפני נישואיהם או במהלך הנישואים, ומכך עריכת הסכם ממון על-ידי עורך דין לדיני משפחה, היא חשובה לפני הנישואין.

הסכם טרום נישואין יכול שיאושר על-ידי ערכאה שיפוטית, נוטריון, ובלבד שווידא כי הצדדים עשו את ההסכם מתוך רצון חופשי ותוך הבנת משמעותו ותוצאותיו של הסכם ממון, ועל ידי רושם הנישואין, שחובתו על פי חוק הוא ליידע את הצדדים כי באי עריכת הסכם הממון הם מחילים על עצמם את ברירת המחדל שבחוק.

הסכם ממון טרום נישואין, מעביר מידע ויש בו צפיות וכמעט ודאות.

הסכם זה צופה ומנבא לנו את העתיד הכלכלי על מנת ליצור לנו תחושת ביטחון, יציבות ושליטה ולכן גם במקרה שאין לנו רכוש או שרכושנו אינו רב,

חשוב לקבוע ולהסדיר את הרכוש אשר ייצבר לנו בעתיד.אין לראות במאמר זה תחליף לייעוץ משפטי.

יצירת קשר

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם. אנו זמינים באמצעים הבאים:

אהוד גרבר, עו"ד

שד' פלי"ם 16, חיפה 3309523

טלפון: 054-6117887

פקס: 077-4704217

נייד: 050-7469094

10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול